Boliwia - Jaroslaw Zak

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boliwia


Salar Uyuni
. -  Do Boliwii warto przyjechać chodźby na 5 dni, by zobaczyć samą Salar Uyuni. Największa na świecie pustynia solna, położona w najbardziej surowej i nieprzyjazne południowej części Altiplano . Niezmierzone przestrzenie białej powierzchni pokrytej warstwą przezroczystej wody, w której odbija się niebo, czerwone i niebieskie laguny, wulkany, i tysiące flamingów to tylko niektóre atrakcje Salar
Isla de Pescado  
 wyspa na salarze, porośnięta gigantycznymi kaktusami. Najstarsze mają po tysiąc lat i dorastają do 12 metrów wysokości.

Altiplano
niesamowite krajobrazy na końcu świata. Można tu zobaczyć dymiące, czynne wulkany, a pod nimi ślady ich aktywności lawę, która zastygła w fantazyjnych kształtach, przypominających fale morskie. Na Altiplano znajduje się kilka malowniczych jezior, nazywanych tu lagunami. :

Lagunę Canapa, którą okalają ją rude andyjskie trawy, a w nich żerujące ptactwo. Nad jeziorami i przy ich brzegach często spotyka się grupy                  flamingów z różowymi piórami.
Lagunę Colrado
- jezioro to przyjmuje nierzeczywiste barwy, od krwistej czerwieni przez fiolet po głęboką czerń. Wokół nie ma roślinności, gdyż         brzegi pokrywają solne wykwity..
Lagunę Celeste
, - w błękitnej tafli wody odbijają się sześciotysięczne szczyty.


Tradycyjne kapelusze typu 'bowler hat' (melonik)
noszone są przez mieszkańców pochodzenia indiańskiego i niekiedy
w przypadku kobiet wskazują na stan cywilny właścicielek. Jeśli przechylone są na bok głowy, oznaczają stan panieński jeśli natomiast znajdują się na jej czubku, świadczą o tym, że kobieta jest zamężna. Kolory i fasony kapeluszy różnią się w zależności od regionu.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego